Все, що вам потрібно знати: 20 стилів в дизайні інтер’єру 2019 року

Пропонуємо вам пригадати тенденції в дизайні, які були популярні впродовж минулого року. Тому вирішили перекласти для вас лонгрід з блогу Décor Aid під назвою «Все, що вам потрібно знати: 20 стилів в дизайні інтер’єру 2019 року».

Назележно від того знаєте ви чи ні відмінності між ідеями традиційного дизайну інтер’єру та традиційного декорування, ми поставили собі за мету розробити остаточне розмежування між стилями дизайну інтер’єру, оскільки дизайнери Décor Aid  та члени команди неодноразово просили пояснити різницю для наших клієнтів.

Від актуального Голлівудського стилю (Hollywood Regency) до буденного прибережного гламуру (everyday coastal glamor), ми пропонуємо взяти цей путівник по дизайну собі на замітку в пошуку натхнення для декорування вашої домівки або роботи з наступним проектом.

 Мінімалізм (Minimalist)

Один із сучасних стилів інтер’єру, який варто розглянути в першу чергу. Люди часто вважають, що мінімалізм суворий холодний та незручний, але це зовсім не так. Насправді в мінімалізмі є теплий різновид цього стилю (теплий мінімалізм), сповнений спокоєм, чистотою та елегантністю.

Уявіть простоту та вишуканість у поєднанні з легким доступом, комфортом та функціональністю. Ключовим є збереження в кімнаті відчуття простору завдяки хорошій організації, використанню однотонних тканин, а також декору, який повинен мати подвійне призначення. Щоб зрозуміти риси мінімалізму, уявіть собі в якості зразка галерею сучасного мистецтва, де поєднано підхід до наповнення простору лише необхідним, але при цьому залишається місце для живих емоцій, природності та абстрактності.

Сучасний (CONTEMPORARY)

Люди часто схильні плутати модерн та сучасний стиль в дизайні інтер’єру, проте між ними існує різниця, що робить їх унікальними.

Сучасний стиль – це тенденції, які актуальні тут і зараз в той час як модерн означає практично будь-що в період з 50-х років до ранніх нульових. Тенденції в сучасному стилі мають більшу свободу у той час, як стиль модерн зазвичай обмежений прямокутними формами, прямими лініями, та частковим фокусом на сучасність.

Традиційний (Traditional)

Якщо говорити про стилі в дизайні, їхнє коріння завжди ховається в ідеях із класичних стилів, і на це є поважні причини. Таким чином ви можете самостійно скомпонувати інтер’єр в традиційному стилі, просто використовуючи деталі, які гармонують із вашою особистістю та стилем життя.

Погляньте на світлину, яка відповідає цьому стилю. Безперечно вона має глибину та шари, традиційний бежевий диван, персидський килим, крісло в стилі Людовика XVI. Але відрізняє цю кімнату від будь-якого класичного інтер’єру сучасна люстра та картина.

Перехідний (Transitional)

Впевнені, після того, як ви зрозуміли, що таке традиційний стиль, а тоді подивилися на світлину, що відповідає перехідному стилю, запитуєте себе в чому між ними різниця.

Те, що робить ідеї перехідного стилю окремою течією – це комбінування перевірених часом автентичного декору та класичних меблів змішаних із сучасними елементами, що не дає кімнаті виглядати занадто в одному стилі. Таке рішення стане в пригоді, коли ви намагаєтеся поєднати стилі в інтер’єрах, скажімо після одруження, або переїзду в більший будинок.

Найкраще дизайн інтер’єру в перехідному стилі може забезпечити рівновагу в несподіваній суміші, при цьому створюючи домашній затишок та невимушену атмосферу.

Сільський (RUSTIC)

Надихнувшись природою та комбінуючи стилі фермерських будинків із промисловими інтер’єрами, сільський стиль в дизайні робить акцент на натуральних покриттях, необробленій деревині, камені та шкірі з несподіваними штрихами та загальними витонченими вигинами.

Нам подобається, як в інтер’єрі кімнати поєднуються різноманітні елементи, плюшеві дивани, натхненне індустріальним дизайном підвісне крісло-кулон, унікальні шкіряні крісла. Цей стиль призначений для поєднання різних елементів, щоб створити єдину в своєму роді кімнату.

 Французький стиль (French country)

Подібно до перехідного стилю, французький стиль – це своєрідна суміш французького антикваріату, занедбаного шику, та елементів дизайну фермерського будинку, сповнений холоду та зрілої прибаливості.

Зверніть увагу на світлину де зображений інтер’єр в французькому стилі. Тут розміщений диван, який важко віднести до якогось конкретного періоду, крісла в стилі Людовика XVI, обшиті тканиною із геометричним принтом, еклектична суміш творів мистецтва та мінімалістичний журнальний столик. Все витримано в гармонії протиставлення протилежностей.

 Занедбаний шик (Shabby chic)

Після здобуття величезної популярності в середині 80-х і 90-х років як одного з найкращих стилів дизайну інтер’єру, занедбаний шик отримав доволі багато відгуків про себе як про «бабусин стиль», що не зовсім правильно.

Для початку, занедбаний шик веде своє коріння до старомодного вінтажного французького дизайну з підкреслено зручними меблями, а головне – натхенною вінтажем вічною привабливістю. М’який і злегка жіночий, цей стиль поєднує риси традиційного стилю з невиразними елементами фермерських будинків.

Прибережний стиль (Coastal)

Хоча ми не спеціалізуємося на якомусь одному стилі в дизайні, але є щось незвичне та заспокійливе в поєднанні елементів берегових та пляжних будинків для створення інтер’єру.

Прибережний стиль – це легке, яскраве, повітряне середовище. Кольорова палітра включає в себе відтінки світло-блакитного та зеленого, натхненні океаном, а також безліч пастельних та нейтральних тонів, щоб створити невимушену та елегантну атмосферу.

Наші улюблені проекти прибережних будинків, такі як резиденція у Сан-Франциско, можуть похвалитися сучасним дизайном інтер’єру, що надає їх естетиці несподіваної сучасної сторони.

 Голлівудське регентство (HOLLYWOOD REGENCY)

Популярний з 40-х до 60-х, а потім знову всередині 90-х, Голлівудське регентство – це стиль поза часом. Він прекрасно поєднує в собі мотиви арт-деко з глянцем та гламуром. Уявіть суміш французьких меблів, чистих ліній, яскравих кольорів, які внесені за допомогою кришталю, дзеркал та високоглянцевих поверхонь.

Часом його можна сплутати із традиційним стилем, проте в стилі голлівудського регентства немає нічого старомодного, він завжди може похвалитися молодою енергетикою.

 Скандинавський стиль (Scandinavian)

Все більш популярним стає скандинавський стиль, що підкреслює чисту безтурботну простоту, її універсальну красу. Скандинавський стиль – це функціональність та мінімалізм. Дизайн підкреслений формами природи, грою відтінків текстилю, та заспокійливим білим простором з усіма відтінками сірого. Кольорові плями вводяться за допомогою творів мистецтва та текстилю, наприклад, килим.

Один із найпростіших для поціновувачів сучасного дизайну інтер’єру, скандинавський стиль заснований на балансі та ретельному виборі елементів. Хоча і є багато стилевих течій, які беруть свій початок із скандинавського стилю, ми об’єднуємо їх в один напрям, на який варто звернути свою увагу.

 Міський модерн (Urban modern)

Стиль міського модерну ідеально підходить для життя у багатонаціональному світі, оскільки він поєднує найкращі сучасні люксові віяння із індустріальними впливами. Уявіть мегаполіс, що вирує захоплюючою сумішшю шикарних елементів із різних епох, які поєдналися між собою, щоб створити ідеальне місце для життя.

 Богемський (циганський) стиль (Bohemian)

Один із самих довговічних і нескінченно популярних стилів в дизайні інтер’єру. Богемський стиль – це безтурботна та п’янка свобода. Його основні риси – це екзотичні, вінтажні антикварні предмети та меблі, придбані на блошиних ринках, та зручно поєднані між собою. Цей мішаний стиль також має натяк на повсякденний гламур завдяки кришталевим елементам, вишивкою бісером, ювелірним прикрасам та загальному спокійному настрою.

Якщо вам уже пощастило бути власником набору різноманітних меблів, та ви захоплюєтеся ідеєю красиво оформлених композицій, то це буде ідеальний стиль для оформлення вашого інтер’єру.

 Модерн середини ХХ століття (MID-CENTURY MODERN)

Мабуть, один із найпомітніших стилів оформлення інтер’єру всіх часів, цей стиль запозичує усе найкраще із 50-60 років, щоб створити відчуття чистого ретро. Для нього характерні прості прямі форми, спокійні кольори текстилю, та підкреслена функціональність. Зважаючи на це можна легко оновити будь-який традиційний інтер’єр, та переобладнати його у відповідності до цього стилю.

 Промисловий стиль (Industrial)

Сама назва цього стилю наштовхує на міську атмосферу, складські та фабричні приміщення. Суміш цих елементів надає будь-якому приміщенню чистого чоловічого мінімалістичного духу. Для стилю характерна нейтральна кольорова схема, елементи техніки, похмурі відтінки, необроблена деревина, та легкий настрій стім-панку.   Зважаючи на це ми б не рекомендували використовувати промисловий стиль у невеликих приміщеннях, оскільки його естетика вимагає багато простору, щоб розмістити громіздкі елементи техніки. Однак ви можете обмежитися невеликими вкрапленнями промислового дизайну, наприклад в декорі на полиці у вітальні.  

Еклектика (ECLECTIC)

Дуже схожий до богемського стилю, але з рішучою дорослою естетикою. Характерні риси – смілива кольорова палітра, текстури та візерунки, які створюють суміш багатства та користі.

Сучасний фермерський будинок (MODERN FARMHOUSE)

Якщо тепло, практичність, комфорт, та невимушений підхід у поєднанні елементів є вашими орієнтирами – тоді цей стиль підійде для вас. Основні риси взяти з провінційних інтер’єрів. Гра з контрастами, поєднання високих та низьких меблів – це добре підійде для швидко зростаючої родини.

Цей напрям поєднує у собі риси сільського стилю, оновлені промисловими та сучасними елементами, із нотами скандинавського стилю.  

Сучасне кантрі (MODERN COUNTRY)

Цей стиль вирізняється динамічними кострубатими природними формами, що, як не дивно, створює затишок та комфорт в дизайні вашого приміщення. Характерні для нього також відкриті балки та промислові елементи, а також відкритий прості, що перетікає в природнє середовище.  

Арт-деко (ART DECO)

Якщо ви схиляєтеся до вишуканого та коштовного вигляду, тоді цей стиль 1920 року буде найкращим варіантом. Дизайн інтер’єру в стилі арт-деко моментально викликає розкіш; вишуканий, гламурний і витончений, цей стиль був популяризований як втілення шику в 1920-х.

Азіатський дзен (ASIAN ZEN)

Натхненний східними мотивами, цей стиль ідеально підійде для тих, хто любить мінімалізм та аскетизм, та хоче бачити своє житло саме таким.  

ФЕН-ШУЙ (FENG SHUI)

Фен-шуй не обмежується лише тим, як правильно розмістити всі елементи дизайну. Його глибинна філософія полягає в тому, щоб створити баланс та гармонію, додати відчуття спокою у ваше повсякденне життя.

Джерело: https://www.decoraid.com/blog/interior-design-styles-definition-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *